Trendy v současné kosmetice

Trendy v současné kosmetice

Rádi bychom Vás v novém článku stručně seznámili se současným směřováním kosmetiky a také přiblížili filozofii při tvorbě receptur a následné výrobě našich balzámů.

Čistota – zříkáváme se umělých látek se sporným vlivem na lidské tělo, používáme ingredience, které vynikají dobrou kožní snášenlivostí a šetrností k životnímu prostředí a odkláníme se od zbytečného vrstvení kosmetických přípravků.

Minimalismus – v každém produktu je minimální počet vybraných, prokazatelně účinných látek. To znamená „čistější složení“ produktu s nižším počtem různých substancí a automaticky také lepší kožní snášenlivost.

Multiaplikovatelnost – možnost lokální i celotělové aplikace balzámů.

Optimální transdermální vstřebávání – je v současnosti nejvhodnějším způsobem podání některých přírodních látek. Je to jeden z nejlepších způsobů rychlého, efektivního a cíleného přísunu aktivních látek do organismu a urychlení jejich působení.

Pokud chcete svou pleť ušetřit zbytečného stresu a navrátit ji do přirozené rovnováhy, je vhodné věnovat pozornost složení kosmetických výrobků a řídit se pravidlem, že čím méně toho obsahují, tím lépe. 

Nyní se zaměříme na látku, která ještě veřejnosti není příliš známa. Jedná se o carnosine – ten posiluje odolnost pokožky vůči vnějším vlivům a volným radikálům, které na ní působí. Napomáhá zpomalovat stárnutí pokožky, zlepšuje její prokrvení, stimuluje ji, zjemňuje, zvláčňuje a zabraňuje předčasnému vzniku vrásek a udržuje její mladistvý vzhled. Zklidňuje pokožku po opalování na slunci nebo po opalování v soláriích. L-carnosin umí zvrátit známky stárnutí v buňkách pokožky (fibroblastech) nacházejících se již v procesu stárnutí a obnovit jejich funkceschopnost spolu s prodloužením jejich životnosti. Tyto funkce jsou typické pro účinky carnosinu, který lze užívat také formou tabletek jako doplněk stravy.

My máme carnosine s jeho skvělými účinky na pleť zastoupen v balzámu Carnosine Q10 z produktové řady REHADERM. Jedná se o velmi jemný minimalistický balzám s obsahem mandlového oleje, bambuckého másla, koenzymu Q10 a vitamínu E, který se dobře vstřebává a příjemně voní právě mandlovým olejem.

Vyzkoušejte i vy účinky CARNOSINU.

Sdílet článek