Minimalistická kosmetika

Minimalistická kosmetika

Minimalismus v kosmetice neznamená horší, nebo omezenou péči, ale snaží se použít jednoduchých prostředků pro dosažení maximálního účinku.

Vychází z potřeby zredukovat množství produktů, kterými o sebe denně pečujeme. Méně obalů, menší náklady, menší spotřeba ingrediencí, více šetrných a zdravějších produktů… To všechno jsou důvody, proč prosazovat minimalismus také v kosmetice.

Co je minimalismus? Minimalismus je původně umělecký směr, který se začal formovat někdy v 50. letech 20. století a postupně se rozšířil do všech oblastí a to nejen uměleckých. V dnešní době naleznete na internetu velké množství webů a blogů, které jsou zaměřené právě na tuto tematiku. Minimalismus najdete v architektuře, nábytku, jídle, oblečení, hudbě, divadle, … prostě skoro všude :). Je založený na odstranění všeho nepodstatného a soustředění se na podstatu věci.

V kosmetice minimalismus znamená menší počet produktů, menší počet ingrediencí a jejich čistotu v jednotlivých produktech a všestrannější využití těchto produktů – multiaplikovatelnost.

Minimalismus v kosmetice také znamená používat ingredience, které vynikají dobrou kožní snášenlivostí a šetrností k životnímu prostředí.

Sdílet článek