Význam prevence a péče o tělo

Význam prevence a péče o tělo

Péče o tělo a kůži není zbytečná – zejména dnes vhodná péče a prevence prospívá, posiluje jeho přirozené funkce, zdravé tělo a zdravá kůže je spojena s celkovou krásou. Na kůži je třeba nazírat jako na živý orgán s řadou nezastupitelných funkcí. Vhodná péče znamená péči založenou na látkách přirozených. U řady syntetických látek jsou známé negativní účinky, pro jejichž použití existují legální limity považované za bezpečné. Nic to ale nemění na tom, že se jedná o cizorodé látky, jejichž negativní účinky se dlouhodobým použitím kumulují.

Proto se v současné době v kosmetice začíná těšit stále většímu zájmu a velké oblibě odlehčený trend tzv. minimalistická kosmetika, jak se tento kosmetický přístup v Americe nazývá, se tedy vědomě snaží zřeknout umělých látek se sporným vlivem na naše tělo. Naopak pracuje se INGREDIENCEMI, které vynikají dobrou kožní snášenlivostí a šetrností k životnímu prostředí.

Prosazuje se odklon od zbytečného vrstvení kosmetických přípravků, Kdy se přes sebe nanáší až 10 různých kosmetických   přípravků. A pokud počítáme s tím, že každý produkt obsahuje průměrně 30 složek, musí se pleť vypořádat až s 300 různými látkami. Což je opravdu velká výzva. Při takovém množství substancí se jistě najdou nějaké, které se spolu dobře nesnáší a oslabují ochrannou vrstvu pokožky. Pleť na to reaguje podrážděně, vysušuje se a mohou se na ní tvořit šupinky. Pokud to vyřešíme tím, že ji namažeme další vrstvou kosmetického přípravku, propadáme se tím stále hlouběji do začarovaného kruhu.

Chcete svou pleť ušetřit zbytečného stresu a navrátit ji do přirozené rovnováhy? V tom případě je vhodné věnovat pozornost složení kosmetických výrobků a řídit se pravidlem,“ že čím méně toho obsahují, tím lépe“.. Tento odlehčený trend se začíná těšit velké oblibě i v Evropě se stále častěji prosazuje odklon od zbytečného vrstvení kosmetických přípravků.

Sdílet článek